Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Nastavení organizačních jednotek v Google Workspace na základě věku | Chromebooky do škol

> Blog > Nastavení organizačních jednotek v Google Workspace na základě věku

Nastavení organizačních jednotek v Google Workspace na základě věku

Psal se rok 2021, když Google obeslal všechny administrátory Google Workspace for Education s upozorněním, že je nutné definovat jednotlivé organizační jednotky dle věku jejich uživatelů. Tedy ty, kteří již dosáhli věku 18 let, a ty, kteří nikoliv. Pokud jste do 1. září 2021 na tuto výzvu nezareagovali, tak byli všichni (včetně učitelů a zaměstnanců) v doménách K-12 převedení na uživatele mladší 18 let. To ve výsledku znamenalo, že došlo k omezení přístupu k některým službám Googlu. Například bylo ovlivněno samotné vyhledávání v Googlu či zakázány veškeré platební metody.

Přestože je to již dlouhá doba, stále se setkáváme s dotazem, kde omezení dle věku nastavit. Zejména se to týká nových administrátorů, kteří musí vydefinovat uživatele v podobě organizačních jednotek.

Jak nastavit organizační jednotky dle věku?

Přihlaste se do Google Admin Console a zde klikněte na položku Nastavení účtu.

Na posledním řádku vyhledejte Nastavení přístupu na základě věku. Zde máte na výběr tyto štítky:

  • Někteří nebo všichni uživatelé v této skupině nebo organizační jednotce jsou mladší 18 let
  • Všem uživatelům v této skupině nebo organizační jednotce je alespoň 18 let

Výhodou je, že veškerá nastavení můžete dělat s ohledem na příslušnou organizační jednotku. Nic proto nebrání nastavit zaměstnancům štítek, který vidíte na obrázku výše.

Kde se nastavení projeví a jak jej využít?

Jako příklad si můžeme uvést službu Bezpečné vyhledávání – SafeSearch. Služba je aktivní ve vyhledávání Google a funguje jako automatický filtr pornografie a potenciálně urážlivého a nevhodného obsahu.

SafeSearch tedy pomáhá filtrovat většinu explicitního obsahu z výsledků vyhledávání Google. Uživatelé označení jako mladší 18 let mají ve všech prohlížečích ve výchozím nastavení zapnutou funkci SafeSearch. Tzn. že automaticky funguje i poté, co se vaši uživatelé přihlásí do školních chromebooků. Nemusíte se tak bát zapůjčit školní chromeboky žákům domů (například v rámci boje proti digitální propasti). Pokud omezíte přihlášení na chromebook pouze pro uživatele se školní doménou, tak bude služba SafeSearch pro žáky vždy zapnuta.

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top