Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Google změnil nastavení úložiště a stanovil limit na uživatele | Chromebooky do škol

> Blog > Google změnil nastavení úložiště a stanovil limit na uživatele

Google změnil nastavení úložiště a stanovil limit na uživatele

Možná jste si všimli, že Google automaticky a pravděpodobně bez vašeho vědomí změnil nastavení úložiště v admin consoli. Kde toto nastavení změnit a jak navýšit limit na uživatele či sdílený disk? To vše si ukážeme v následujícím článku.

Nastavení a používání úložiště

Google nově automaticky stanovil limit úložiště na uživatele 15 GB dat. Tedy stejný limit, který naleznete u běžných soukromých účtů Google. Změny nastaly i v celkové kapacitě školního disku, který již nějakou dobu činí 100 TB. Naštěstí je tato velikost disku stále pro běžnou českou školu dostatečná a prozatím není potřeba přistupovat k jejímu placenému navýšení. Přesto celková kapacita 15 GB dat je rozhodně svazující pro většinu učitelů. Jak tedy tento limit navýšit?

Kapacitu disku můžete nastavovat pro každou organizační jednotku zvlášť. Z tohoto důvodu je možné pro žáky ponechat velikost úložiště ve stanovené výši a pouze učitelům tuto kapacitu zvýšit či zcela vypnout veškerý limit.

Jak vše nastavit

Přihlaste se do své admin console a zde klikněte na sekci Úložiště.

V sekci Nastavení úložiště (viz obrázek níže) klikněte na odkaz Správa.

Zde již vidíte nastavení Limit úložiště pro uživatele, který je s ohledem na vybranou organizační jednotku možné spravovat. Na obrázku níže vidíte nastavení, které v celé organizační jednotce školy vypnulo veškeré limity samostatného úložiště.

Nezapomeňte na sdílené disky

O novince v nastavení admin console jste se možná dozvěděli právě díky změnám, které Google automaticky udělal u sdílených disků. Zde automaticky nastavil limit úložiště na sdíleném disku na 100 GB. Pokud se řadíte mezi školy, které například sdílené disky využívají k archivaci dokumentů či fotografií a videí školy, tak tento limit jste pravděpodobně hravě překonali. Bez změny v tomto nastavení vám systém neumožní dále na sdílený disk nahrávat soubory. Z tohoto důvodu vypněte i zdě veškeré limity, popřípadě nastavte velikost sdíleného disku pouze pro určité organizační jednotky.

Ne restrikce, ale domluva

Nezapomeňte, že ve vaší moci nejsou pouze restrikce jednotlivých uživatelů, ale vhodná cesta může být i uživatele na novou skutečnost upozornit. V sekci Úložiště můžete vidět i největší „hříšníky“, kteří se v ukládání dat výrazně odlišili od ostatních uživatelů. Napište jim e-mail a uvidíte, že se určitě domluvíte 🙂

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top