Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Dálková správa záložek v Chromu | Chromebooky do škol

> Blog > Dálková správa záložek v Chromu

Dálková správa záložek v Chromu

Dálková správa chromebooků přináší mnoho jednoduchých vylepšení, která se můžou hodit při výuce. Jedna z příjemných možností je dálková správa záložek, jež umožňuje na všechny chromebooky nastavit odkazy na weby, které nejčastěji používáte. Žáci tak nemusí weby složitě vyhledávat, popřípadě vy jim nemusíte zasílat odkazy na e-mail či do Učebny Google, ale postačí využít dálkové správy záložek.

Jak vytvářet a spravovat záložky?

Na úvod je potřeba odlišit, zda budeme spravovat záložky jednotlivým uživatelům (organizačním jednotkám) – například všem žákům, nebo využijeme tzv. Relaci hosta. V našem případě si vše popíšeme na Relaci hosta, kde jak známo není vyžadováno přihlášení. Pokud bychom spravovali záložky jednotlivým uživatelům, tak bychom ovlivňovali jejich prohlížeč všude, kde jsou přihlášeni pod svým školním účtem.

Přihlaste se do Google Admin Console a zde se proklikejte na Zařízení – Chrome – Nastavení – Spravované relace hosta (popřípadě Uživatelé a prohlížeče) – odkaz. Následně na této stránce vyhledejte sekci „Uživatelský dojem„, kde hned první nastavení se věnuje Správě záložek (rychlý odkaz). Pro snadnější nalezení této sekce využijte klávesovou zkratku ctrl + f.

Poté klikněte na tlačítko + „Přidat…“ a vytvořte nejprve složku a následně svou první sdílenou záložku. Nezapomeňte, že záložky vytváříte pro chromebookovou učebnu, a proto si pohlídejte, že nastavení přidělujete správné organizační jednotce. V našem případě vše vytváříme v organizační jednotce „Chromebooky – žáci“.

Na obrázku vidíte vytvoření záložky Zeměpis a záložky Dollar Street.

Nyní nezapomeňte vše uložit.

Jak aktivovat lištu záložek?

Pro rychlejší využití v hodinách je potřeba lištu záložek aktivovat. V základním nastavení je lišta záložek nastavena v režimu, kdy si sám uživatel musí rozhodnout, zda chce, či nechce záložky aktivovat. Z tohoto důvodu přejděte opět do sekce „Uživatelský dojem“ a zde nastavte „Aktivovat lištu záložek“ (viz obrázek níže).

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top