Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Chromebooky jsou ECO | Chromebooky do škol

> Blog > Chromebooky jsou ECO

Chromebooky jsou ECO

V létě 2022 společnost Acer představila svůj první chromebook s ekologickou značkou Vero. Tato řada odráží ekologický závazek společnosti k udržitelnosti a nabízí další možnost, jak snížit ekologickou stopu. Chromebook na první pohled zaujme využitím recyklovaného materiálu. Jeho šasi jsou vyrobené z 30 % z plastů PCR (post-consumer recycled – recyklovaný plast po spotřebiteli) a v krytech kláves a reproduktorech nalezneme 50 % tohoto materiálu. Povrch touchpadu OceanGlass je pak tvořen ze 100 % plasty, které byly vyloveny z oceánu. Pro papírový obal byl z 90 % použit recyklovaný papír. Netřeba tak dodávat, že nový Acer Chromebook Vero 514 je nejekologičtější chromebook na planetě.

Chromebook Acer Vero 514 (zdroj Acer.com)

Zaujme už samotný obal

Jak již bylo řečeno, krabice od chromebooku byla vyrobena z 90 % z recyklovaného papíru a navíc je potištěna sójovým inkoustem. To však není vše. Po otevření krabice naleznete chromebook, který je zabalen v sáčku a fólii na klávesnici, které jsou rovněž vyrobeny ze 100 % z recyklovaného plastu. Namísto tradičního sáčku, ve kterém je zabalen adaptér, je zde poprvé použito papírové pouzdro. Vnitřní obal je zároveň multifunkční a lze jej přeměnit na trojúhelníkový stojan na chromebook. Stojan využijete například při videokonferencích či sledování videí.

Chromebook s nádherným a udržitelným designem

Už na první pohled vypadá chromebook jinak než ostatní zařízení, která jsme kdy viděli. Tento chromebook si na nic nehraje a recyklovaný materiál zdůrazňuje i tím, že neobsahuje žádnou barvu. I samotná loga a další symboly chromebooku jsou do plastu pouze „vytlačeny“. Chromebook však nepůsobí omšele či nudně, naopak překvapuje svým neotřelým designem, který určitě oceníte.

Chromebooky řady Vero slibují prodlouženou životnost, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Za zmínku stojí i fakt, že jsou použity standardní šroubky na spodním krytu, jež zjednodušují provádění oprav a upgradů pamětí či uložiště.

Chromebook Acer Vero 514 (zdroj Acer.com)

Zvykli jsme si, že chromebooky značky Acer splňují normy MIL-STD 810H, ani zde tomu není jinak. Zesílená konstrukce chrání chromebook proti pádům z výšky až 122 cm.

Udržitelnost je budoucnost

Udržitelnost již není jen prázdné slovo a v budoucnu se s ním budeme setkávat stále častěji. Je proto chvályhodné, že společnost Acer vytvořila chromebook Vero v rámci iniciativy Earthion (spojení slov „Earth + Mission“), která má za cíl řešit enviromentální výzvy. Například dosáhnout 100% využívání obnovitelné energie do roku 2035 či používání méně obalů a více recyklovaného materiálu.

Klíčové specifikace

  • procesor Intel ® Core™ 12. generace
  • grafická karta Intel ® Iris ® Xe
  • desetihodinová výdrž baterie, která umožňuje nabít 50 % výdrže za pouhých 30 minut
  • 14″ antireflexní displej Corning Gorilla Glass s rozlišením Full HD
  • webová kamera s rozlišením Full HD
  • porty 2x USB-C, 1x USB-A, 1 x HDMI
  • spolehlivá Wi-Fi 6E

Zaujal vás tento chromebook?

Jste škola s enviromentální orientací a zaujalo vás toto zařízení? Dejte nám určitě vědět. Buďte první školou, která se stane lídrem v udržitelných noteboocích, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top