Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Jak pořídit snímek obrazovky (screenshot) na Chromebooku | Chromebooky do škol

> Blog > Jak pořídit snímek obrazovky (screenshot) na Chromebooku

Jak pořídit snímek obrazovky (screenshot) na Chromebooku

Pořizování snímků obrazovky patří mezi základní nástroje, které učitel či žák ke své práci potřebuje. Po léta byl tento nástroj na chromeboocích skryt pod ne příliš známými klávesovými zkratkami. To se naštěstí již změnilo a Google představil nový a daleko snazší nástroj pro pořizování snímků a nově i záznamů obrazovky. Zde jsou dva způsoby, jak spustit nástroj Snímky obrazovky.

Snímek obrazovky pomocí klávesové zkratky

Chcete-li spustit panel nástrojů Snímky obrazovky, musíte stisknout tříklávesovou zkratku: Ctrl + Shift + speciální klávesu Obrazovky. Tuto klávesu naleznete v horní řadě kláves, zpravidla uprostřed. U některých modelů chromebooku se můžete setkat i se speciální klávesou – Screen Capture, která menu vyvolá okamžitě. Na fotografii vidíte obě klávesy.

Klávesy pro pořízení snímku obrazovky

Snímek obrazovky z Rychlého nastavení

Pro ty z vás, kteří neradi používají klávesové zkratky, je tady jednodušší řešení. Na panelu Rychlého nastavení přibylo nové tlačítko pro snímek obrazovky. Viz obrázek níže.

Nové tlačítko Snímky obrazovky

Panel nástrojů vám umožní nejen pořizovat snímek obrazovky, ale lze jej použít i pro pořízení záznamu. Při pořizování záznamu můžete snadno přidávat i váš namluvený komentář. Stačí pouze kliknout na symbol ozubeného kola a zde zapnout či vypnout mikrofon.

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top