Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Převod vlastnictví mezi doménami na Google Disku | Chromebooky do škol

> Blog > Převod vlastnictví mezi doménami na Google Disku

Převod vlastnictví mezi doménami na Google Disku

Čas od času se stane, že je potřeba převést vlastnictví některého ze souborů na vašem Google Disku. Ve chvíli, kdy všichni pracujete pod jednou školní doménou, je vše v pořádku, vlastnictví lze převádět všemi směry a není potřeba žádných administrativních zásahů. Co však udělat v situaci, kdy ve vašem týmu pracuje více lidí s různými doménami? Popřípadě si jen potřebujete své osobní soubory převést na vaši školní doménu, kde čerpáte skoro neomezenou kapacitu cloudového disku? Pak se okamžitě dostanete do svízelné situace, kterou vidíte na printscreenu níže. Vlastnictví souboru nemůžete změnit.

Pojďme se podívat, co nám radí Google:

Problém se zdá být neřešitelný. Nebojte, našli jsme pro vás řešení 🙂

Využijte sdílené disky

Sdílené disky jsou perfektní nástroj, který ve škole určitě využijete. Již v minulém článku jsme se věnovali možnostem, jak s těmito disky pracovat – odkaz. Nyní si ale ukážeme, že je lze použít i k předávání vlastnictví souborů a složek.

Nejprve vytvořte sdílený disk na doméně, ve které chcete soubory vlastnit. Připomínáme, že výhodou sdílených disků je to, že vlastníkem souborů je samotná organizace a nikoli jednotliví zaměstnanci. To je praktické zejména v případě, když zaměstnanec odchází a vy se rozhodnete jeho účet smazat.

Následně je potřeba zajistit, aby osoba, která aktuálně vlastní soubor, i osoba, které chcete vlastnictví převést, byly členy sdíleného disku. I když jsou členy různých domén, můžete je přidat na stejný sdílený disk. Na sdílený disk můžete dokonce přidat běžného uživatele gmailu, který není členem soukromé domény.

Původní vlastník nyní musí soubory přesunout na sdílený disk a tím automaticky předá oprávnění k vlastnictví organizaci, která sdílený disk vlastní. Jako příjemný bonus se velikost souboru započítává do kvóty organizace a nikoli té vaší.

Pokud je vaším cílem, aby dokument vlastnil uživatel a nikoli jeho škola, tak postačí, aby nový vlastník stáhl soubory ze sdíleného disku na svůj osobní disk. A je hotovo.

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top