Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator Nasazení chromebooků do školní domény | Chromebooky do škol

> Blog > Nasazení chromebooků do školní domény

Nasazení chromebooků do školní domény

„Enroll“
CTRL + ALT + E

Nasazení chromebooků do vaší školní domény, je rozhodně to nepříjemnější, co může vašeho „ajťáka“ potkat. Vše je záležitostí několika sekund a nevyžaduje žádné odborné znalosti. Nasazení chromebooků, anglicky „Enrollment„, je v podstatě přihlášení a zaregistrování nově zakoupeného zařízení a umožnění dálkové správy.


Pozor! Následující text se netýká produktové řady EDU, která umožňuje tzv. Zero-touch enrollment.

U chromebooku ve verzi EDU můžete přenechat veškerou starost na našem týmu, který se o vše postará a chromebooky do vaší domény zaregistruje dříve, než k vám dorazí do školy.


Jak na to

Vybalte chromebook z krabice, zapněte jej a přihlašte jej na wifi. Následně se vám zobrazí výzva k přihlašení do vašeho Google účtu. Zde nic nevyplňujte! Přihlášení musí probíhat v režimu „Enterprise Enrollment„. Do této nabídky se dostanete jednoduše stisknutím klávesové zkratky ctrl + alt + e. Nyní se již přihlaste pomocí vašeho administrátorského účtu. Vše je nastaveno a váš chromebook nyní můžete spravovat v admin consoli.

Oficiální Google návod v angličtině

Vykročte správným směrem ještě dnes!

Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.

Napište nám Zavolejte nám
Top